© Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas departaments.

"Cilvēks, kas pie mums nāks studēt, varētu būt izcili gudrs, bet tāds arī varētu nebūt. Viena lieta gan ir svarīga: jāmīl cilvēki. Ja mīlēs cilvēkus – vienalga – mazu bērnu vai slimu pieaugušo, tad viss izdosies. Mēs viņu iemācīsim, un students būs īstajā vietā, kur tiks mācīts ar visinovatīvākajiem veidiem, kā palīdzēt cilvēkiem," saka Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes (MF) dekāns Valdis Folkmanis.

Medicīnas fakultāte ir straujāk augošā un studentu pieprasītākā LU fakultāte, kas studētgribētājiem piedāvā piecas pamatstudiju un trīs augstākā līmeņa studiju programmas. Fakultātes absolventi var kļūt par ārstiem, māsām, farmaceitiem, radiogrāferiem vai zobārstiem. "Šeit ir reāla Eiropas izglītības telpa: gan aktuāla mācību satura, gan pasniedzēju loka ziņā, arī trenažieri un prakses iespējas ir – ka vai nu! Galvenais, kas mums diezgan labi izdodas – iemācīt personalizētu pieeju," atzīst dekāns.

LU ir ļoti sakārtota studiju vide, un tā rada bāzi, no kuras MF studenti var atsperties. Īpaši uzteicams ir jaunais Akadēmiskais centrs Rīgā, Torņakalnā – Zinātņu māja Jelgavas ielā 3, kur fakultāte izvietojusies, ar fantastiski labu vidi: plašas telpas, ļoti labas laboratorijas, bibliotēka; tā ir arī skaista, gaiša vide, un cilvēki, kas iegriežas fakultātē, savā ziņā esot "inficējušies", un saka – gribot nākt pie studēt, studiju plusus uzskaita dekāns V. Folkmanis.

Pilna intervija ar profesoru Valdi Folkmani un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas neiroķirurgu Baselu Jakubu Vahbi lasāma portālā DELFI.lv.

Dalīties

Saistītais saturs

Uzņemšana LU sāksies jūlijā
10.06.2022.

Uzņemšana LU sāksies jūlijā