Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU Medicīnas fakultāte pēta transporta trokšņa ietekmi uz cilvēka uztveri

03.04.2017

2017. gada Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē (LU MFF) tika realizēts Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja projekts, kura mērķis ir Heinz Nixdorf Recall pētījuma ietvaros analizēt gaisa piesārņojuma un transporta trokšņa ietekmi uz cilvēku kognitīvo panīkumu.

Projekts tiks realizēts Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē un Darba, sociālās medicīnas un apkārtējās vides medicīnas institūtā, sadarbojoties ar Veselības un sabiedrības centru Heinriha Heines universitātē, Diseldorfa, Vācijā.

Projekta ietvaros LU MF mācībspēkiem būs lieliska iespēja jūnija sākumā piedalīties zinātniska semināra par apkārtējas vides epidemioloģiju, kurā piedalīsies profesore B. Hoffmanne no Vācijas. Galvenais semināra mērķis ir paplašināt sadarbību starp Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāti un Heinriha Heines universitāti, Diseldorfa, Vācijā, lai dotu iespēju nākotnē plānot kopējo projektu rakstīšanu par apkārtējās vides nozari.

Tikšanās starp MF dekānu profesoru V. Folkmani un profesoru B. Hoffmani tiks plānoti kopējie pasākumi un iespēja starp-universitātes aktivitātēm zinātniska un mācību darbā. Vizītes mērķis ir veidot sadarbību ar jauniem partneriem no Vācijas.

Projekts tika līdzfinansēts no Baltijas-Vācijas Augstskolu līdzekļiem. Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja projektu finansiāli atbalsta Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests (DAAD) no Vācijas Ārlietu ministrijas piešķirtajiem līdzekļiem.