Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāti šogad absolvēs 255 jaunie speciālisti
Evija Ansonska, LU Medicīnas fakultātes sabiedrisko attiecību vadītāja
19.06.2017

Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāti (LU MF) šovasar absolvēs un diplomus saņems 255 ārsti, farmaceiti, māsas un radiogrāferi. Diplomu ar izcilību šogad saņems astoņi absolventi, bet par veiksmīgu zinātnisko darbu LU rektora atzinības raksti tiks pasniegti 41 fakultātes beidzējam. MF izlaidums notiks 27. jūnijā plkst. 10.00 LU Lielajā aulā, Raiņa bulv. 19.

Medicīnas fakultātes dekāns asoc. prof. Valdis Folkmanis: „Lai nodrošinātu konkurētspējīgu un personalizētu medicīnas izglītību, LU Medicīnas fakultāte ir apvienojusi Latvijas medicīnas un farmācijas nozares labākos pētniekus un praktiķus, kā arī piesaistījusi starptautiskus ekspertus. Tāpēc visi fakultātes absolventi ir labi sagatavoti un augsti motivēti, un pēc universitātes absolvēšanas veido sekmīgu profesionālo un akadēmisko karjeru Latvijā un ārvalstīs. Lepojamies un ceram, ka viņiem izdosies atrast savu vietu dzīvē un strādāt pašu mājās!”

LU MF Ārstniecības otrā līmeņa profesionālo studiju programmu šogad absolvēs un ārsta diplomu saņems 79 studenti, tostarp 13 ārzemnieki. Farmācijas bakalaura studiju programmu šogad absolvēs 26, bet maģistra studiju programmu – 26 studenti. Savukārt veselības zinātņu maģistra grādu māszinībās šogad iegūst 13 absolventi, bet profesionālo bakalaura grādu veselības aprūpē un kvalifikāciju kādā no māsu pamatspecialitātēm  - 85. Profesionālo bakalaura grādu radiogrāfijā šogad saņems 26 LU MF absolventi.

Fakultāte īpaši lepojas ar saviem izcilniekiem. Diplomu ar izcilību šogad saņems Farmācijas maģistra studiju programmas absolvente – Karīna Ēvalde, Māszinību maģistra studiju programmas absolventes – Vera Artemjeva un Sofja Tomase, Māszinību profesionālā bakalaura studiju programmas beidzējas – Inita Iļičuka un Jeļena Raudeniece, kā arī Radiogrāfijas studiju programmas absolventi - Anda Bukša, Karīna Voronova un Līga Šembele.

Kā ierasts, LU MF absolventus šogad izlaidumā uzrunās un sveiks LU rektors prof. Indriķis Muižnieks, kā arī Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Māsu asociācijas un Latvijas Farmaceitu biedrības vadība.

LU MF programmas ārstniecībā, farmācijā, radiogrāfijā  un veselības aprūpē ir ļoti mūsdienīgas, veidotas, balstoties uz jaunākajiem zinātnes sasniegumiem un Skandināvijas valstu pieredzi. Visas programmas ir akreditētas un atbilst Eiropas Savienības normām. Būtiska studiju sastāvdaļa ir praktiskās nodarbības un prakse, kas sākas jau trešajā studiju semestrī un notiek Rīgas vadošajās klīnikās ārstniecības iestādēs un farmācijas uzņēmumos. Pētniecības jomā notiek plaša sadarbība ar daudzām zinātniskajām institūcijām Latvijā. LU MF studenti katru gadu arī piedalās ES izglītības programmās ERASMUS+, kas piedāvā studentiem iespēju no trim mēnešiem līdz pilnam akadēmiskajam gadam studēt kādā citā ES dalībvalsts augstskolā.