Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: Linda Liepiņa
Foto: Linda Liepiņa

LU Medicīnas fakultāte aicina uz Atvērto durvju dienu
Evija Ansonska, LU Medicīnas fakultātes sabiedrisko attiecību vadītāja
09.03.2017

Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāte (LU MF) aicina skolēnus un viņu vecākus apmeklēt Atvēro durvju dienu, kas notiks šā gada 22. martā plkst. 12.00 LU Mazajā aulā, Raiņa bulv. 19, Rīgā. Klātesošos uz sarunu aicinās LU MF dekāns asoc. prof. Valdis Folkmanis, kas kopā ar fakultātes studentiem un pētniekiem pastāstīs un arī demonstrēs, kāpēc medicīna vienlaikus ir amats, zinātne un māksla.

“Atvērto durvju diena ir iespēja klātienē satikt savus nākamos skolotājus un kolēģus, personīgi uzzināt, kā norit medicīnas studijas Latvijas Universitātē, kā arī uzdot interesējošos jautājumus labākajiem nozares ekspertiem. Tāpēc ciemos ir gaidīts ikviens, kas jūt aicinājumu studēt medicīnu un farmāciju, un vēlas to darīt atvērtā un mūsdienīgā vidē,” uzsver LU MF dekāns asoc. prof. Valdis Folkmanis.

Atvērto durvju dienā ārstniecības, farmācijas, māszinību un radiogrāfijas studiju programmu direktori sniegs īsu ieskatu studijās un izvēlētās profesijas nākotnes perspektīvās Latvijā un pasaulē. Savukārt fakultātes studenti dalīsies savā pieredzē un atklās, kāpēc studēt medicīnu Latvijas Universitātē ir labākā izvēle.

Atvērto durvju dienas apmeklētājiem arī būs unikāla iespēja arī uzzināt par LU radītu jaunu tehnoloģiju agrīnai sepses diagnostikai, kuras ieviešana slimnīcu praksē nākotnē varētu palīdzēt glābt cilvēku dzīvības gan Latvijā, gan pasaulē.

“Tehnoloģijas pamatā ir biofotonikas metode, ko Aukstā kara laikā izstrādāja militārās izlūkošanas vajadzībām, un, kas ļauj ieraudzīt cilvēka acij neredzamo – dažādu ķīmisko vielu klātesamību un koncentrāciju. Izmantotā miniatūrā hiperspektrālā kamera ļauj precīzi novērtēt asins daudzumu un tajās esošā skābekļa koncentrāciju. Tas ārstiem sniedz ļoti būtisku pacienta stāvokļa raksturojumu, kas ir izmantojams sepses agrīnai diagnostikai un ārstniecības savlaicīgai uzsākšanai,” stāsta LU Atomfizikas un spektroskopijas institūta vadošais pētnieks Andris Grabovskis.

LU MF programmas ārstniecībā, farmācijā un veselības aprūpē ir ļoti mūsdienīgas, veidotas, balstoties uz jaunākajiem zinātnes sasniegumiem un Skandināvijas valstu pieredzi. Visas programmas ir akreditētas un atbilst Eiropas Savienības normām. Būtiska studiju sastāvdaļa ir praktiskās nodarbības un prakse, kas sākas jau 3. studiju semestrī un notiek Rīgas vadošajās klīnikās ārstniecības iestādēs un farmācijas uzņēmumos. Savukārt pētniecības jomā notiek plaša sadarbība ar daudzām zinātniskajām institūcijām Latvijā. LU MF studenti katru gadu arī piedalās ES izglītības programmās ERASMUS+, kas piedāvā studentiem iespēju no 3 mēnešiem līdz pilnam akadēmiskajam gadam studēt kādā citā ES dalībvalsts augstskolā.