Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Dr. Frīdemans Šulce (Minhene)
LU konferencē diskutē par inovācijām bērnu attīstības traucējumu diagnostikā un terapijā
LU MF
19.10.2018.

Lai risinātu bērnu veselības aprūpes aktuālos jautājumus, Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultāte (MF) 19. oktobrī rīkoja sociālās pediatrijas konferenci “Inovācijas bērnu attīstības traucējumu diagnostikā un terapijā”.

Turpinot pērn pirmajā konferencē aizsākto diskusiju, šī gada konferences galvenā misija bija sniegt jaunāko informāciju par inovācijām pediatrijas, neiroloģijas u.c. medicīnas jomās, lai būtiski pilnveidotu bērnu attīstības traucējumu diagnostiku un ārstēšanu.

Konferencē piedalījās Latvijas un Eiropas vadošie speciālisti, kas dalījās ar jaunākajām zināšanām bērnu attīstības traucējumu diagnostikā un terapijā. Konferenci atklāja LU prorektors prof. Valdis Segliņš, kam sekoja Dr. Frīdmana Šulca (Minhene, Vācija) referāts “Pamatelementi sociālpediatriskajā attīstības rehabilitācijā pēc Teodora Helbruges” un docentes  Dr. Natālijas Andrušķenko (Sanktpēterburga, Krievija) uzstāšanās – “Priekšlaicīgi dzimušu bērnu ar intraventrikulārām hemorāģijām un posthemorāģiskām hidrocefālijām garīgās attīstības diagnostiskās iespējas un perspektīvas”.

Savukārt LU MF dekāns prof. Valdis Folkmanis nolasīja referātu -  “Sociālpediatriskā pieredze Latvijā: izglītības iespējas, diagnostika, terapija. Quo vadis?”, bet Mg.iur., Dr.iur.cand. Martins Osis (Latvija) uzstāsies ar referātu “Persona ar prognozējamu invaliditāti un invaliditāti. Bērna tiesības.” Konferencē arī uzstājās rehabilitācijas centra "Poga” pārstāve Elīna Jeluškina, kas runāja par terapijas iespējām bērniem ar cerebrālu trieku rehabilitācijas centrā.

Tās galvenā mērķauditorija bija medicīnas zinātnieki, pētnieki, pedagoģijas jomas studenti un docētāji, valsts un pašvaldību sociālie darbinieki, medicīnas pārstāvji, LU Medicīnas fakultātes medicīnas studenti.