Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU prof. Andrejs Ērglis vada ekskursiju uz P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunuzcelto korpusu. Vidusskolēni klausās LU prof. valda Pīrāga vadīto lekciju “Personalizētā medicīna – kā izvēlēties pareizo kombināciju?”.
LU Medicīnas fakultātes Jauno mediķu skolā šogad mācīsies 75 skolēni
Evija Ansonska, LU Medicīnas fakultātes sabiedrisko attiecību vadītāja
30.01.2017

Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes (MF) Jauno mediķu skola (JMS) atklājusi septīto sezonu – šogad tajā mācīsies 75 vidusskolēni. Kopumā JMS tās pastāvēšanas laikā absolvējuši vairāk nekā 600 jaunieši.

JMS vadītāja doc. Solvita Olsena“JMS satiekas medicīnā ieinteresēti skolēni no visas Latvijas. JMS iepazīstina skolēnus gan ar ārsta, medicīnas māsas, farmaceita vai medicīnas pētnieka profesijas plašajām iespējām, gan ar Latvijas Universitāti kā lielāko un sasniegumiem bagātāko Latvijas augstskolu. Ir patiess gandarījums saņemt pozitīvas skolēnu atsauksmes un satikt JMS absolventus jau kā mūsu fakultātes studentus.” 

Pirmā JMS jaunās sezonas nodarbība notika 28. janvārī. Skolēniem bija iespēja noklausīties kardiologa prof. Andreja Ērgļa lekciju “Aktualitātes kardioloģijā: jaunumi, joki un brīnumi”, kā arī unikāla iespēja doties ekskursijā uz P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunuzcelto korpusu. Otro lekciju “Personalizētā medicīna – kā izvēlēties pareizo kombināciju?” vadīja endokrinologs prof. Valdis Pīrāgs.

JMS ir aizraujošs lekciju cikls vidusskolēniem, kuri padziļināti interesējas par medicīnu. Mācības skolā ir bez maksas, un tās notiek vienu reizi mēnesī, katra mēneša pēdējā sestdienā. JMS interesanto programmu vidusskolēni apgūst viena gada laikā no janvāra līdz novembrim. Nodarbības ir dinamiskas un intensīvas, vienlaikus dodot iespēju 12. klases pavasari veltīt vidusskolas noslēguma pārbaudījumiem. Skolas absolventi iegūs sertifikātu, kas, stājoties LU MF, dos iespēju saņemt 10 papildpunktus.      

Skolas ietvaros jaunieši gūst ieskatu cilvēka anatomijā un histoloģijā, uzzina par ķirurģiskām un onkoloģiskām saslimšanām, to izcelsmi un ārstēšanu. MF docētāji iepazīstina jauniešus ar traumu rašanās cēloņiem un to ārstēšanas metodēm, izklāsta interesantākās dzemdniecības un ginekoloģijas tēmas, kā arī atklāj jaunākās aktualitātes pediatrijā. Mācību kursā iekļauta gan farmakoloģijas lekcija, gan semināri par funkcionālās izmeklēšanas testiem un molekulārās bioloģijas metožu izmantošanu medicīnā. Vienlaikus ar specializētajiem kursiem skolēniem tiek piedāvāts ieskats medicīnas vēsturē, medicīnas ētikā un tiesībās. JMS lekcijas un seminārus vada pieredzes bagāti LU MF mācībspēki un medicīnas nozares labākie praktiķi.