Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Jolanta Upīte
Jolanta Upīte

LU doktorante piedalīsies mobilitātes programmas noslēguma pasākumā Bukarestē
Evija Ansonska, LU Medicīnas fakultātes sabiedrisko attiecību vadītāja
16.01.2017

Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes (LU MF) doktorante Jolanta Upīte uzvarējusi Izglītības un zinātnes (IZM) izsludinātajā konkursā par studentu un akadēmiskā personāla mobilitātes veiksmes stāstiem, un kopā ar vēl trīs Latvijas pārstāvjiem no 23. līdz 24. martam dosies uz noslēguma pasākumu Bukarestē, Rumānijā.

LU mobilitātes projekta “Cilvēka kapitāla un zināšanu uzlabošana veselības zinātnēs ar iestāžu sadarbošanos un mobilitāti starp Latvijas Universitāti un trīs Norvēģijas universitātēm» (Nr. EEZ/NFI/S/2015/019) ietvaros Jolanta Upīte deviņus mēnešus stažējās Oslo Klīniskās medicīnas institūtā, Neiropatoloģijas departamentā (vadītājs prof. Jens Pahnke), lai kopīgi ar norvēģu sadarbības partneriem realizētu LU MF pētniecības projektu “Dažādu beta-amloīda peptīdu sekvenču efekti: fokuss uz īso peptīdu pielietojuma iespējām demences terapijā” (Nr. NFI/R/2014/023), ko no LU puses vada prof. Baiba Jansone.

IZM izsludinātā konkursā ikvienam mobilitātes projekta dalībniekam bija iespēja pieteikt savu stāstu, lai cīnītos par ceļazīmēm uz Rumāniju, kurā notiks stipendiju aktivitātes noslēguma pasākumā un tiks apbalvoti labākie dalībvalstu pārstāvji. Mobilitātes veiksmes stāstus izvērtēja IZM un Rumānijas pārstāvji .

Mobilitātes programmas projekts tika realizēts laika posmā no 2015. gada 1. augustam līdz 2016. gada 1. augustam. Tā ietvaros LU studentiem un akadēmiskajam personālam bija iespēja doties mobilitātēs uz Norvēģiju. Pavisam tika apstiprināti 28 projekti no kuriem septiņi tika realizēti LU.