Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Tapusi LU Medicīnas fakultātes atjaunotnes otrajai desmitgadei veltīta grāmata
Evija Ansonska, LU Medicīnas fakultātes sabiedrisko attiecību vadītāja
21.06.2018.

Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultāte (MF) izdevusi atjaunotnes otrajai desmitgadei veltītu grāmatu, kuras svinīgā atvēršana notiks 28. jūnijā plkst. 16.00 LU Mazajā Aulā, Raiņa bulv. 19, Rīgā.

Grāmatas atklāšanā piedalīsies LU rektors prof. Indriķis Muižnieks un bijušais rektors prof. Mārcis Auziņš, kā arī fakultātes esošie un bijušie darbinieki, labvēļi, draugi un sadarbības partneri.

“Medicīnas fakultāte ir visstraujāk augošā Latvijas Universitātes fakultāte. Vēl vairāk – Medicīnas fakultāte vienīgā Latvijā atbilstoši mūsdienu veselības aprūpes attīstības jaunākajām tendencēm piedāvā personalizētas un precīzijas medicīnas studijas. Lai fakultātes attīstību virzošais izcilības gēns nezaudē ekspresijas spēku un sekmē Medicīnas fakultātes uzplaukumu nākamajās desmitgadēs,” grāmatas priekšvārdā raksta LU rektors prof. Indriķis Muižnieks.

Grāmatā aplūkoti nozīmīgākie LU MF notikumi laika posmā no 2008. gada līdz mūsdienām un tās autori ir LU MF mācībspēki un darbinieki. Īpaša loma grāmatas tapšanā ir fakultātes dibinātājiem un pirmajiem diviem dekāniem prof. Uldim Vikmanim un prof. Ingrīdai Rumbai-Rozenfeldei, kā arī pašreizējam fakultātes dekānam prof. Valdim Folkmanim un prodekānam prof. Gustavam Latkovskim.

Izdevuma recenzents ir Ojārs Judrups un tā tapusi izdevniecībā “LU Akadēmiskais apgāds”, kurā grāmatu varēs arī iegādāties.

LU MF tika izveidota 1919. gada 28. septembrī ārstu gatavošanai, bet Padomju laikos likvidēta. LU MF tika atjaunota 1997. gada 29. decembrī, bet svinīgi atklāta 1998. gada 4. septembrī. LU MF 20 gadu laikā absolvējuši vairāk nekā 4000 jauno speciālistu – ārstu, māsu, farmaceitu, radiogrāferu un zobārstu. LU MF pašlaik docē vairāk nekā 205 mācībspēki. Līdzās atzītiem Latvijas medicīnas nozares korifejiem, LU MF strādā arī daudz jaunu un talantīgu pasniedzēju, lasīt lekcijas ierodas arī vieslektori no Zviedrijas, Vācijas un ASV, kas ļauj studentiem apgūt ne vien jaunākās teorētiskās zināšanas, bet uzzināt vairāk par jaunākajām tendencēm nozarē pasaulē.