Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāti šogad absolvēs 233 jaunie speciālisti
Evija Ansonska, LU Medicīnas fakultātes sabiedrisko attiecību vadītāja
20.06.2018.

Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāti (LU MF) šovasar absolvēs un diplomus saņems 233 ārsti, farmaceiti, māsas un radiogrāferi. Diplomu ar izcilību šogad saņems četri absolventi, bet par veiksmīgu zinātnisko darbu LU rektora atzinības raksti tiks pasniegti 33 fakultātes beidzējam. LU MF izlaidumi notiks 27. jūnijā plkst. 10.00 un plkst. 14.00 LU Lielajā aulā, Raiņa bulv. 19.

Medicīnas fakultātes dekāns prof. Valdis Folkmanis: „Visi fakultātes absolventi ir labi sagatavoti un augsti motivēti, tāpēc esam pārliecināti, ka pēc universitātes absolvēšanas viņi veidos sekmīgu profesionālo un akadēmisko karjeru Latvijā un ārvalstīs. Lepojamies un ceram, ka viņiem izdosies atrast savu vietu dzīvē un strādāt pašu mājās!”

LU MF Ārstniecības otrā līmeņa profesionālo studiju programmu šogad absolvēs un ārsta diplomu saņems 92 studenti, tostarp 19 ārzemnieki. Farmācijas bakalaura studiju programmu šogad absolvēs 23, bet maģistra studiju programmu – 24 studenti. Savukārt veselības zinātņu maģistra grādu māszinībās šogad iegūst 9 absolventi, bet profesionālo bakalaura grādu veselības aprūpē un kvalifikāciju kādā no māsu pamatspecialitātēm  - 74. Profesionālo bakalaura grādu radiogrāfijā šogad saņems 11 LU MF absolventi.

Īpaši LU MF lepojas ar šī gada izcilniekiem -  farmācijas bakalaura studiju programmas absolventi Jeļizavetu Krasiļnikovu, farmācijas maģistra studiju programmas absolventi - Zani Rumbiņu, radiogrāfijas profesionālās bakalaura studiju programmas absolventi Lauru Grotusi un māszinību profesionālā bakalaura studiju programmas absolventi Sintiju Krinbergu.

Kā ierasts, LU MF absolventus šogad izlaidumā uzrunās un sveiks LU vadība, kā arī Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Māsu asociācijas un Latvijas Farmaceitu biedrības vadība.

LU MF programmas ārstniecībā, farmācijā, radiogrāfijā  un veselības aprūpē ir ļoti mūsdienīgas, veidotas, balstoties uz jaunākajiem zinātnes sasniegumiem un Skandināvijas valstu pieredzi. Visas programmas ir akreditētas un atbilst Eiropas Savienības normām. Būtiska studiju sastāvdaļa ir praktiskās nodarbības un prakse, kas sākas jau trešajā studiju semestrī un notiek Rīgas vadošajās klīnikās ārstniecības iestādēs un farmācijas uzņēmumos. Pētniecības jomā notiek plaša sadarbība ar daudzām zinātniskajām institūcijām Latvijā. LU MF studenti katru gadu arī piedalās ES izglītības programmās ERASMUS+, kas piedāvā studentiem iespēju no trim mēnešiem līdz pilnam akadēmiskajam gadam studēt kādā citā ES dalībvalsts augstskolā.           

Par LU Medicīnas fakultāti

LU MF 2016./2017. absolvēja 255 jaunie medicīnas speciālisti, bet kopš fakultātes atjaunošanas, 20 gadu laikā to beiguši vairāk nekā 4000 jauno speciālistu – ārstu, māsu un farmaceitu. Pašlaik LU MF studē 959 pašmāju un 118 ārvalstu studentu. Līdzās atzītiem Latvijas medicīnas nozares korifejiem, LU MF strādā arī daudz jaunu un talantīgu pasniedzēju, lasīt lekcijas ierodas arī vieslektori no Zviedrijas, Vācijas un ASV. LU MF pašlaik docē vairāk nekā 205 mācībspēki.