Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
KATEGORIJA
Tēma
Struktūrvienība
Farmācija
Izstāde
Ķirurģija
Projekts
Stipendija
Studijas
Bibliotēka
Fakultāte
 • LĀZA valdes loceklis dr. Jānis Tupesis un LMF valde – dr. Bertrams Zariņš, dr. Valdis Zatlers, dr. Kristaps Zariņš un dr. Aleksandrs Kalniņš LĀZA 70 gadu konferencē Rīgā 2017. gada 20. septembrī. Foto: Jānis Brencis
  Latvijas Medicīnas fonds aicina pieteikties stipendijām
  12.04.2018

  Latvijas Medicīnas fonds (LMF), kura valdē ir latviešu ārsti profesori Bertrams un Kristaps Zariņi, arī 2018. gadā atbalstīs veselības aprūpi Latvijā. Līdz 1. jūnijam ir iespēja pieteikties LMF stipendijām.

 • LU Medicīnas fakultāte sadarbosies ar zobārstniecības klīniku studentu izglītošanā
  12.04.2018

  Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāte (LU MF) un zobārstniecības klīnika “Dental Art” ir uzsākuši sadarbību, kuras ietvaros zobārstniecības studentiem tiks nodrošināta unikāla iespēja apgūt jaunākās zobārstniecības tendences ķirurģijā un implantoloģijā Dr. Sergeja Andrijevska vadībā.

 • LU Medicīnas fakultāte un “Dzintara melodija” rīko semināru par senioru dzīves kvalitāti
  06.04.2018

  Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāte (LU MF) un senioru rezidence “Dzintara melodija” šā gada 9. aprīlī rīko kopīgu semināru “Senioru dzīves kvalitāte”, kurā piedalīties aicināti fakultātes un LU medicīnas koledžu mācībspēki, kā arī rezidences personāls. Seminārs no plkst. 10.00 līdz 14.00 norisināsies Jaunpils ielā 20, Rīgā, rezidences telpās.

 • Dr.habil.med. Vija Zaiga Kluša
  LZA Lielās medaļas laureāti 2018. gadā - akadēmiķi Vija Kluša un Kalvis Torgāns
  27.03.2018

  13. martā, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāts, uzklausot LZA Prezidija izvirzīto kandidātu raksturojumus, LZA Lielo medaļu šogad nolēma piešķirt LZA akadēmiķiem Vijai Klušai un Kalvim Torgānam.

 • LU Medicīnas fakultāte aicina uz Atvērto durvju dienu
  15.03.2018

  Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāte (LU MF) aicina skolēnus un viņu vecākus apmeklēt Atvēro durvju dienu, kas notiks šā gada 20. martā plkst. 14.00 LU Mazajā aulā, Raiņa bulv. 19, Rīgā. Klātesošos uz sarunu aicinās LU MF dekāns prof. Valdis Folkmanis, kas kopā ar fakultātes studentiem pastāstīs, kāpēc medicīna vienlaikus ir amats, zinātne un māksla.

 • LU Starptautiskajā Medicīnas zinātniskajā konferencē tiks prezentēti jaunākie pētījumi
  20.02.2018

  Piektdien, 23. februārī, ikgadējā Latvijas Universitātes (LU) Starptautiskajā Medicīnas zinātniskajā konferencē, kas notiks LU Dabas mājā Jelgavas ielā 1, tiks prezentēti jaunākie pašmāju un ārvalstu zinātnieku pētījumi medicīnā un farmācijā.

 • Profesora Ilmāra Lazovska fonda stipendiāti 2017 LĀZA konferencē 20.09.2018. RSU 
Foto no kreisās: Līga Akmeņkalne, Linda Rancāne, LĀZA priekšsēdis Uģis Gruntmanis, Rita Turkina, Andris Džeriņš, Prof. Ilmāra Lazovska fonda vadītājs Dr. Ēriks Niedrītis (ASV), Jurijs Sekretarjovs, Kateryna Bulavkina, Irina Rudaka, Evija Knoka un Alise Visocka. Foto autors Jānis Brencis
  Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) stipendijas 2018
  16.02.2018

  LĀZA aicina pieteikties Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijai un Ojāra Veides fonda stipendijai

 • Ar vieslekciju Latvijas Universitātē uzstāsies mākslīgā intelekta pētnieks Kēss van Dēmters
  12.02.2018

  Piektdien, 16. februārī, Latvijas Universitātē (LU) viesosies Aberdīnas Universitātes Datorzinību departamenta profesors, viens no vadošajiem mākslīgā intelekta pētniekiem pasaulē Kēss van Dēmters (Kees van Deemter). Viņš uzstāsies ar lekciju "Nepatiesības: skats no datorlingvista un mākslīgā intelekta pētnieka perspektīvas", turpinot pērn septembrī atjaunoto Valsts prezidenta lekciju ciklu “Pasaules līderu lasījumi”.

 • Izsludināts konkurss LU dzīvības un medicīnas zinātņu jomu pārstāvjiem
  05.02.2018

  Latvijas Universitātes (LU) fakultāšu, institūtu, aģentūru un citu struktūrvienību darbinieki līdz š.g. 25.februārim aicināti pieteikt projektus dzīvības un medicīnas zinātņu jomā. Projektu realizēšanu nodrošinās mecenāta SIA “Mikrotīkls” ziedojums, ko administrē LU fonds.

 • Jānis Eglītis, saņemot profesora Ilmāra Lazovska balvu par nozīmīgu ieguldījumu medicīnas attīstībā.
  Jānis Eglītis: Cīņa ar audzējiem jārisina valstiskā līmenī
  31.01.2018

  Mūsu valsts prestižāko apbalvojumu medicīnā – profesora Ilmāra Lazovska balvu par nozīmīgu ieguldījumu medicīnas attīstībā – pērn saņēma Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centra Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs, LU Medicīnas fakultātes vadošais pētnieks, Onkoloģijas katedras vadītājs un asociētais profesors, Latvijas Onkologu asociācijas prezidents, Latvijas ķirurgu asociācijas biedrs un Latvijas Krūts slimību asociācijas valdes loceklis Dr.med. Jānis Eglītis. Pazīstamais ķirurgs un onkologs-ķīmijterapeits šoreiz ir mūsu rubrikas „Mēneša pētnieks” viesis.

 • @ Toms Grīnbergs
  Medicīnas fakultāte aicina studentus pieteikties brīvās izvēles kursam “Vesela cilvēka uzturs”
  29.01.2018

  Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāte ir izstrādājusi un aicina 2017./2018. akadēmiskā gada pavasara semestrī studentus pieteikties jaunam brīvās izvēles “C daļas” studiju kursam “Vesela cilvēka uzturs”. Kurss piemērots visiem studējošajiem bez priekšzināšanām.

 • Ministru prezidenta un veselības ministra pienākumu izpildītāja Māra Kučinska apsveikums
  LU Medicīnas fakultātes absolventus sveic Veselības un Izglītības un zinātnes ministrija
  19.01.2018

  Šodien, 19. janvārī, notika Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes (LU MF) ziemas izlaidums, kurā diplomus saņēma 21 jaunais speciālists – ārsti un māsas. LU MF Ārstniecības otrā līmeņa profesionālo studiju programmu šoziem absolvēja un ārsta diplomu saņēma 15 studenti, tostarp 13 ārzemnieki. Savukārt veselības profesionālo bakalaura grādu veselības aprūpē un kvalifikāciju kādā no māsu pamatspecialitātēm - 6 absolventi.

 • Vadims Parfejevs
  Latvijas Universitātes un Šveices pētnieki noskaidrojuši ādas cilmes šūnu lomu brūču dzīšanā
  18.01.2018

  Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes (MF) farmācijas zinātņu doktora Vadima Parfejeva promocijas darba pētījums par ādas cilmes šūnu lomu brūču dzīšanas procesā, kas tapis sadarbībā ar Šveices pētniekiem, ir publicēts prestižajā “Nature Communications” žurnālā. Pētījuma ietvaros atklātā ādas cilmes šūnu spēja ietekmēt brūču dzīšanu nākotnē varētu veicināt jaunu ādas reģenerāciju stimulējošu vielu izpēti un atklāšanu.

 • Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes absolventu izlaidums. © Foto: Jānis Brencis
  Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāti šoziem absolvēs 21 jaunais speciālists
  16.01.2018

  Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāti (LU MF) šoziem absolvēs un diplomus saņems 21 jaunais speciālists – ārsti un māsas. MF ziemas izlaidums notiks 19. janvārī plkst. 13.00 LU Mazajā aulā, Raiņa bulv. 19.

 • SIA "Mikrotīkls" stipendijas ieguvēja Poļina Zaļizko
  Medicīnas doktorantes pētījums nes LU vārdu Japānā
  16.01.2018

  Latvijas Universitātes (LU) jaudīgākajiem eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomas pirmā kursa doktorantiem pērn tika piešķirtas sešas SIA "Mikrotīkls" stipendijas. Tai skaitā, stipendiātes gods ir LU Medicīnas fakultātes studentei Poļinai Zaļizko, kura nupat ir apmeklējusi starptautisku medicīnas jomas konferenci Japānā.

 • Latvijas Universitātes studenti 22. starptautiskajā izglītības izstādē «Skola 2016». © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments.
  Studenti aicināti kļūt par Latvijas Universitātes vēstnešiem
  03.01.2018

  Latvijas Universitāte (LU) aicina pieteikties konkursam studentus, kuri prot vai vēlas stāstīt citiem par studijām LU un kļūt par LU vēstnešiem braucienos uz Latvijas vidusskolām.

 • Taškentas Medicīnas akadēmijas rektors Lazizs Tuičevs un Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks. Foto: Antra Sprēde.
  Latvijas Universitāte un Taškentas Medicīnas akadēmija noslēdz sadarbības memorandu
  13.12.2017

  Latvijas Universitāte un Taškentas Medicīnas akadēmija otrdien, 12. decembrī, Akadēmiskā centra Dabas mājā parakstīja memorandu par sadarbību pasniedzēju un studentu apmaiņā.

 • Latvijas Universitāte un Starptautiskā atomenerģētikas aģentūra īstenos kopīgu projektu
  06.12.2017

  4.decembrī Latvijas Universitātē (LU) viesojās Starptautiskās atomenerģētikas aģentūras (SAEA) par Latviju atbildīgā amatpersona Tehniskās sadarbības departamentā Jana Moisaka (Yana Moysak), lai ar Medicīnas fakultātes un Ķīmiskās fizikas institūta Radiācijas procesu nodaļas pārstāvjiem pārrunātu apstiprinātā projekta “Zināšanu un prasmju uzlabošana staru terapijas kvalitātē un drošībā” praktisko realizāciju.

 • LU Medicīnas fakultātes Jauno mediķu skolu absolvējuši 33 skolēni
  28.11.2017

  Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes (MF) Jauno mediķu skolu (JMS) absolvējuši 33 vidusskolēni, kas nākotnē vēlas studēt kādā no veselības aprūpes programmām un kļūt par ārstiem, māsām un farmaceitiem. Kopumā JMS tās pastāvēšanas laikā absolvējuši jau 500 jaunieši no visas Latvijas.

 • Valdis Pīrāgs, LU MF Internās medicīnas katedras profesors, Komplementārās medicīnas centra direktors
  Profesori Mārcis Leja un Valdis Pīrāgs ievēlēti par Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenajiem locekļiem
  24.11.2017

  Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) rudens pilnsapulcē, kas notika 23. novembrī, ievēlējusi 11 jaunus LZA īstenos locekļus. To vidū ir divi Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes (MF) profesori – Mārcis Leja un Valdis Pīrāgs.

 • Mecenāti Roberts un Dagnija Rūši. Foto no privātā arhīva.
  Desmit gadus māszinību studenti saņems Rūšu ģimenes stipendiju
  22.11.2017

  Pateicoties Amerikā dzīvojošo latviešu Roberta un Dagnijas Rūšu 50 tūkstoši dolāru lielajam ziedojumam, Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes (MF) profesionālās studiju programmas “Māszinības” studenti nākamos desmit gadus saņems Rūšu ģimenes stipendiju. Katru akadēmisko gadu diviem programmas studentiem tiks pasniegta stipendija 2100 eiro apmērā.

 • Veselības nozares pārstāvjiem pasniedz Atzinības un Pateicības rakstus
  22.11.2017

  17. novembrī veselības ministre Anda Čakša veselības nozares darbiniekiem pasniedza Veselības ministrijas Atzinības un Pateicības rakstus, kā arī Ministru kabineta Atzinības rakstu.

 • LU dabaszinātniekiem iespēja piedalīties mecenāta projektu konkursā
  16.11.2017

  Latvijas Universitātes (LU) fakultāšu, institūtu, aģentūru un citu struktūrvienību darbinieki līdz š.g. 20.novembrim aicināti pieteikt projektus eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā. Projektu realizēšanu nodrošinās mecenāta SIA “Mikrotīkls” ziedojums, ko administrē LU fonds.

 • LU MF profesore Ruta Muceniece saņem prestižo Latvijas Farmaceitu biedrības Paracelza balvu.
Foto autors: Jānis Brencis.
  LU Medicīnas fakultātes profesore Ruta Muceniece saņēmusi Paracelza balvu
  14.11.2017

  Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB) par mūža ieguldījumu farmaceitu izglītībā un farmācijas studiju programmas izveidošanu Latvijas Universitātē (LU) pasniegusi Paracelza balvu LU Medicīnas fakultātes profesorei Dr.habil.biol. Rutai Muceniecei. Balvas laureāte tika svinīgi sumināta LFB kongresā, kas notika šī gada 11.novembrī.

 • Zinātnes kafejnīca «Medicīna bez skalpeļa: metodes, kas mainīs medicīnu nākotnē». © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments
  LU pētnieki: Latvijā trūkst inovatīvu metožu iedzīvotāju piesaistei vēža skrīningam
  13.11.2017

  Latvijas Universitātes (LU) “Zinātnes kafejnīcā”, kurai šoreiz bija dots gana intriģējošs nosaukums – “Medicīna bez skalpeļa” – zinātnieki diskutēja par dažādām neinvazīvām diagnostikas metodēm medicīnā, īpašu uzmanību pievēršot audzēju savlaicīgas diagnostikas iespējām.

 • LU studentu Biznesa inkubators
  LU studentu Biznesa inkubators piedāvā starptautisku pirmsakselerācijas programmu
  10.11.2017

  Latvijas Universitātes (LU) studentu Biznesa inkubators sadarbībā ar Telavivas Universitātes uzņēmējdarbības centra “StarTau” vadītāju Elēnu Donetu (Elena Donets) izstrādājis pirmsakselerācijas programmu. Tā veidota pēc Stīva Blanka (Steve Blank) izstrādātās metodoloģijas, kas pasaulē mainīja pieeju jaunuzņēmumu veidošanai. Pirmsakselerācijas programmai, kas jauniešiem palīdzēs attīstīt savu biznesa ideju, līdz 19. novembrim var pieteikties LU studenti un inkubatora dalībnieki.

 • Pētnieki uzsver ētiskos aspektus lielo datu izmantošanā veselības jomā un bēgļu veselības aprūpē
  08.11.2017

  Uzsverot ētiskos izaicinājumus veselības jomā, oktobrī divus jaunus ziņojumus “Lielie dati un veselība” un “Bioētikas atbilde uz bēgļu situāciju” publicēja UNESCO Starptautiskā bioētikas komiteja. Šo ziņojumu izstrādē piedalījās arī Latvijas pārstāve – Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes asociētā profesore Signe Mežinska.

 • "Zinātnes kafejnīcas" plakāts. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments
  Latvijas Universitātes Zinātnes kafejnīcā diskutēs par medicīnu bez skalpeļa
  01.11.2017

  Ceturtdien, 9. novembrī, plkst. 18.00 Latvijas Universitātes (LU) kafejnīcā (Raiņa bulvārī 19) pēc ilgāka pārtraukuma atkal notiks sarunas un diskusijas par zinātni – “Zinātnes kafejnīca”. Šoreiz sarunu tēma būs “Medicīna bez skalpeļa: metodes, kas mainīs medicīnu nākotnē”.

 • Atklāta tēžu iesniegšana Latvijas Universitātes Starptautiskajai Medicīnas zinātniskajai konferencei
  30.10.2017

  Aicinām iesniegt tēzes ikgadējai Latvijas Universitātes (LU) Starptautiskajai Medicīnas zinātniskajai konferencei, kas notiks 2018. gada 23. februārī LU Dabaszinātņu akadēmiskā centrā Jelgavas ielā 1, Rīgā. Tēzes konferencei tiks pieņemtas līdz 2018. gada 7. janvārim plkst. 23:59.

 • Assoc. Prof Maria Blanca Piazuelo
  Šonedēļ Latvijā viesojas pasaulē slavena amerikāņu patoloģijas eksperta darba turpinātāja
  23.10.2017

  Pēc LU Klīniskās un profilaktiskā medicīnas institūta ielūguma Rīgā ieradusies ASV Vanderbiltas universitātes profesore, patoloģe Maria Blanca Piazuelo.

 • Aicinām piedalīties projektā “Staigā vesels”
  17.10.2017

  Latvijas Universitātes (LU) Datorikas un Medicīnas fakultātes (DF un MF) un Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmija, kā arī Paula Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīcas Endokrinoloģijas un Neiroloģijas centru pētnieki aicina 2. tipa diabēta pacientus piedalīties fiziskās aktivitātes projektā „Staigā vesels”, kas palīdzēs uzlabot fiziskās spējas, pašsajūtu un vielmaiņas rādītājus.

 • LU Medicīnas fakultātes dekāns prof. Valdis Folkmanis. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments
  Sekmīgi aizvadīta pirmā bērniem ar īpašām vajadzībām veltītā konference
  16.10.2017

  Piektdien, 13. oktobrī, Latvijas Universitātē (LU) notika Medicīnas fakultātes (MF) un nevalstisko organizāciju rīkotā konference „Bērns ar īpašām vajadzībām: diagnostika, terapija, integrācija, iespējas un robežas“, kas pulcēja vairāk nekā 150 sociālās pediatrijas speciālistu no Latvijas un ārvalstīm.

 • LU Medicīnas fakultātes mācībspēki un studenti piedalās Baltijas ārstu dermatovenerologu kongresā
  10.10.2017

  6. oktobrī Lietuvas galvaspilsētā Viļņā noslēdzās 14. Baltijas ārstu dermatovenerologu (BADV) kongress, kurā piedalījās 375 speciālisti no Lietuvas, Latvijas, Īrijas, Austrijas, Austrālijas, Baltkrievijas, Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Itālijas, Indijas, Izraēles, Spānijas, ASV, Horvātijas, Polijas, Francijas, Krievijas, Rumānijas, Slovākijas, Zviedrijas, Taizemes, Somijas, Turcijas un Vācijas. Latvijas 88 dalībnieku vidū bija arī Latvijas Universitāte Medicīnas fakultātes mācībspēki un studenti.

 • Starptautiskā farmakoloģijas konferencē uzstāsies labākie Eiropas eksperti
  09.10.2017

  No 19. līdz 20. oktobrim Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notiks 2. Starptautiskā konference farmakoloģijā "Šūnu procesu izpētes devums jaunu zāļu radīšanā” (2nd International Conference in Pharmacology “From Cellular Processes to Drug Targets”), kurā uzstāsies lektori no Slovēnijas, ASV, Lietuvas, Vācijas, Lielbritānijas, Igaunijas un Latvijas. Konferenci organizē LU Medicīnas fakultātes Farmakoloģijas katedra sadarbībā ar Latvijas Organiskās sintēzes institūtu un Latvijas Farmakoloģijas biedrību.

 • LU profesors Mārcis Leja piedalījies Eiropas Gremošanas sistēmas audzēju dienās 29.09.2017

  26.-27.septembrī Prāgā notika Eiropas Gremošanas sistēmas audzēju dienas (European Digestive Cancer Days), kurās galvenā uzmanība tika pievērsta neizmantotajām skrīninga iespējām. Ar pārskata ziņojumu par zarnu vēža skrīningu Austrumeiropā konferencē uzstājās LU Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta direktors Mārcis Leja.

 • Kapsulas iemūrēšana Zinātņu mājas pamatos. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments
  Uzsākta Latvijas Universitātes Zinātņu mājas būvniecība
  28.09.2017

  Trešdien, 27. septembrī, likts pamatakmens Latvijas Universitātes (LU) Zinātņu mājai, kas būs otrā no plānotajām trīs studiju un pētniecības ēkām jaunajā LU Akadēmiskajā centrā Torņakalnā.

 • Konsultācijas medicīnas statistikā 22.09.2017

 • Latvijas Universitātē notiks bērniem ar īpašām vajadzībām veltīta konference 18.09.2017

  Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāte (LU MF) sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām rīko konferenci „Bērns ar īpašām vajadzībām: diagnostika, terapija, integrācija, iespējas un robežas“, kas notiks šā gada 13. oktobrī LU Lielajā aulā, Raiņa bulvārī 19, Rīga.

 • LU rektors prof. Indriķis Muižnieks, MF dekāns prof. Valdis Folkmanis un studiju programmu direktore Ina Mežiņa-Mamajeva, kā arī prof. Liliāna Civjāne tiekas ar HIT prezidentu prof. Eduardu Jakubovu un Aškelonas Akadēmiskās koledžas prezidentu prof. Šlomo Grosmanu.
  Latvijas Universitāte sadarbosies ar Izraēlu medicīnā un veselības aizsardzībā
  18.09.2017

  Latvijas Universitāte (LU) ir noslēgusi sadarbības memorandu ar Holonas Tehnoloģijas Institūtu (HIT) par sadarbību medicīnā un veselības aizsardzībā. Pagājušā nedēļā Izraēlas HIT prezidents prof. Eduards Jakubovs (Eduard Yakubov) un Aškelonas Akadēmiskās koledžas prezidents prof. Šlomo Grossmans (Shlomo Grossman) apmeklēja LU Medicīnas fakultāti (MF), lai saskaņotu nākamos soļus kopēja studiju un zinātniskā darba īstenošanā.

 • Zināmi LMF un LĀZA stipendiāti 2017
  15.09.2017

  Ārzemju kolēģu atbalsts Latvijas medicīnai neapsīkst. Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) 70 gadu jubilejas konferencē 20. septembrī pasniegs Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas deviņiem studentiem, bet 8. Latvijas ārstu kongresā pasniegs Latvijas Medicīnas fonda (LMF) Zariņu medicīnas studiju ceļojuma stipendijas četriem ārstiem.

 • Latvijas Ārstu kongresā notiks Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes sēde
  11.09.2017

  Latvijas Ārstu kongresa ietvaros 22. septembrī notiks Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes (LU MF) sēde, kuru vadīs profesors Andrejs Ērglis, profesors Viesturs Boka, profesors Valdis Pīrāgs, profesors Uga Dumpis, profesors Valdis Folkmanis un profesors Gustavs Latkovskis. Sēde no plkst. 9.00 līdz 13.00 notiks 5. zālē Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalas ielā 8, Rīgā.

 • Šogad rezidentūru absolvē 81 jaunais speciālists
  11.09.2017

  Piektdien, 8. septembrī, jauno ārstu speciālistu rindas papildināja 81 Latvijas Universitātes rezidentūras studiju programmas absolvents 21 specialitātē.

 • prof. Jānis Eglītis, foto: LETA
  Profesora Ilmāra Lazovska balvu par nozīmīgu ieguldījumu medicīnas attīstībā šogad saņems onkologs Jānis Eglītis
  06.09.2017

  Par tradīciju kļuvusi prestižākā medicīnas apbalvojuma – Profesora Ilmāra Lazovska balvas – saņēmēja paziņošana. Ik gadu Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ar šo ziņojumu nāk klajā 1. septembrī. Šogad Ārstu biedrība profesora Ilmāra Lazovska balvu par nozīmīgu ieguldījumu medicīnas attīstībā pasniegs ķirurgam, onkologam ķīmijterapeitam profesoram Jānim Eglītim.

 • LU notika Erasmus+ programmas KA2 Stratēģiskās partnerības projekta "Pārnesamās prasmes zobārstniecībā: satura un valodas integrētā apguve" Vasaras skola
  04.09.2017

  LU Medicīnas fakultātes Zobārstniecības studiju programmas studenti un Amsterdamas Zobārstniecības Akadēmiskā centra Nīderlandē pēcdiploma studenti piedalījās Erasmus+ programmas KA2 Stratēģiskās partnerības projekta "Pārnesamās prasmes zobārstniecībā: satura un valodas integrētā apguve" Vasaras skolā, kas notika no 28.augusta līdz 1.septembrim Medicīnas fakultātes zobārstniecības klīnikas un Humanitāro zinātņu fakultātes telpās.

 • LĀB tematiskā konference "Sports, veselība un aktīva novecošana" 02.09.2017

  Latvijas Ārstu biedrība, Latvijas Sporta federāciju padome, Sporta izglītības aģentūra un Latvijas Universitāte 2017.g.29.septembrī organizē tematisko konferenci "Sports, veselība un aktīva novecošana".

 • GISTAR pētījuma protokols publicēts starptautiskā zinātniskā žurnālā 30.08.2017

  Latvijas Universitātes (LU) Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta (KPMI) galvenā pētījuma GISTAR (Daudzcentru randomizēts pētījums kuņģa vēža izraisītās mirstības samazināšanai, veicot H.pylori eradikāciju un nosakot pepsinogēnu līmeni) protokols publicēts prestižā starptautiskā žurnāla BMJ Open augusta numurā.

 • Kārlis Pleiko, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes zinātniskais asistents
  LU Medicīnas fakultātes pētnieki izstrādā nieru audzēja agrīnās diagnostikas metodi
  09.08.2017

  Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes pētnieki strādā pie nieru audzēju ātras un precīzas agrīnās diagnostikas metodes, kas nākotnē varētu būtiski uzlabot to ārstēšanu. Pirmie projekta “Aptamēru biosensora izstrāde minimāli invazīvai gaišo šūnu nieru karcinomas diagnostikai” rezultāti jau ar panākumiem prezentēti starptautiskajā zinātniskajā konferencē „Current Trends in Cancer Theranostics”, kas šovasar norisinājās Lietuvā.

 • LU notiks Erasmus+ programmas KA2 Stratēģiskās partnerības projekta "Pārnesamās prasmes zobārstniecībā: satura un valodas integrētā apguve" Vasaras skola 04.08.2017

  LU Medicīnas fakultātes Zobārstniecības studiju programmas studenti un Amsterdamas Zobārstniecības Akadēmiskā centra Nīderlandē pēcdiploma studenti piedalīsies Erasmus+ programmas KA2 Stratēģiskās partnerības projekta "Pārnesamās prasmes zobārstniecībā: satura un valodas integrētā apguve" Vasaras skolā, kas notiks no 28.augusta līdz 1.septembrim Medicīnas fakultātes zobārstniecības klīnikas un Humanitāro zinātņu fakultātes telpās.

 • Aicina studentus pieteikties Latviešu ārstu un zobārstu apvienības konferencei
  18.07.2017

  Latviešu ārstu un zobārstu apvienība (LĀZA) par godu 70 gadu jubilejai rīko konferenci, kas notiks 20. septembrī, Rīgā.

 • Aicinām pieteikties pamata un augstākā līmeņa studijām
  03.07.2017

  Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāte (LU MF) 2017./2018. akadēmiskajam gadā plāno uzņemt 62 budžeta un vairāk nekā 250 maksas studentu. Reflektanti var pieteikties četrām pamata un divām augstākā līmeņa studiju programmām. Pieteikties bakalaura studiju programmām var līdz 11. jūlijam, bet maģistra līdz 14. jūlijam.