"Pirms 100 gadiem mūsu gudrākie vīri sabrauca no dažādām pasaules valstīm un teica: mācīsim šeit paši, mācīsim ārstus, juristus un ekonomistus. Mācīsim latviešu valodā," tā Latvijas Universitātes (LU) un LU Medicīnas fakultātes (MF) izveidi "RīgaTV 24" kanālā savā raidījumā pirmdien, 19. augustā, iezīmēja Dr. Pēteris Apinis.

Lai gan dibināta 1919. gadā līdz ar Latvijas Universitāti, šodien Medicīnas fakultāte piedāvā modernas un personalizētas studijas veselības aprūpē. Šajā rudenī fakultāte līdz ar universitāti svinēs tās simtgadi un šodien LU bez Medicīnas fakultātes nav iedomājama.

Stāstot par fakultāti šobrīd, raidījuma vadītājs minēja tās "izcilos profesorus un bagāto zinātni". Pārraidē "Dr. Apinis" viesojās LU MF studiju direktore Ina Mežiņa-Mamajeva, profesore Una Riekstiņa, profesors Dainis Krieviņš un profesors Gustavs Latkovskis. MF docētāji detalizēti skaidroja jautājumus par universitātes studiju vides attīstību, studējošo skaita pieaugumu, kā arī sasniegumiem un iecerēm pētniecībā.

Lai piepildās novēlējums, ko profesors Dainis Krieviņš izteica raidījuma noslēgumā: universitātei turpināt darbu kā modernai, uz attīstību vērstai augstskolai, kas sagatavo labus speciālistus darbam Latvijā un ārvalstīs, bet pētniecībā atsevišķās jomās spēj būt arī pasaulē vadošā!

Raidījuma ieraksts pieejams XTV.lv arhīvā.

Dalīties