Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU Medicīnas fakultātes mācībspēki un studenti piedalās Baltijas ārstu dermatovenerologu kongresā

10.10.2017

6. oktobrī Lietuvas galvaspilsētā Viļņā noslēdzās 14. Baltijas ārstu dermatovenerologu (BADV) kongress, kurā piedalījās 375 speciālisti no Lietuvas, Latvijas, Īrijas, Austrijas, Austrālijas, Baltkrievijas, Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Itālijas, Indijas, Izraēles, Spānijas, ASV, Horvātijas, Polijas, Francijas, Krievijas, Rumānijas, Slovākijas, Zviedrijas, Taizemes, Somijas, Turcijas un Vācijas. Latvijas 88 dalībnieku vidū bija arī Latvijas Universitāte Medicīnas fakultātes mācībspēki un studenti.

Kongresa atklāšanā tā dalībniekus sveica Lietuvas Veselības ministrs Dr. Aurelijus Veryga, Latvijas un Baltijas asociāciju prezidents, LU Medicīnas fakultātes katedras vadītājs profesors Andris Rubins (Latvija), BADV 14.kongresa prezidents profesors Saulius Caplinskas (Viļņa).

Kongress norisinājās no 4. līdz 6. oktobrim Lietuvas Zinātņu Akadēmijā, Viļņā, kur tika apspriestas zinātniski svarīgas tēmas un problēmas dermatoveneroloģijā. Kongresa programmā izskanēja pēdējās aktualitātes dermatoveneroloģijā, ādas onkoloģijā, kosmētiskajā dermatoloģijā un HIV/AIDS un STS problēmas, kā arī jaunākie atklājumi to patoģenēzē, diagnostikā un ārstēšanā.

Kopā tika prezentēta 121 uzstāšanās, no tām 7 plenārās lekcijas, 3 simpoziji, interesantu gadījumu izklāsti un dažādi zinātniski praktiski referāti par ādas un dažādām ar to saistītām patoloģijām. No Latvijas uzstājās 14 dalībnieki ar interesantām un aktuālām  prezentācijām.  5. oktobrī plenārajā sēdē par STS ar referātu “Sifiliss” un 6. oktobrī ar lekciju “Kontaktdermatīts – diagnostika un ārstēšana” uzstājās Latvijas Universitātes (LU) docents Silvestrs Rubins. 6.oktobrī simpozijā, “Ādas trauslums un iekaisums”, ar referātu “Praktiskās piezīmes dermatoloģijā” uzstājās prof. Andris Rubins.

Simpozijā “Ādas onkoloģija un ķirurģija’’ ar lekciju par basaliomas patoģenēzi uzstājās J. Moisejenko  - Golubovica un simpozijā “Melanoma” ar interesantu  lekciju uzstājās K. Poiša.  Par svarīgiem riska faktoriem pacientiem ar psoriātisko artrītu pastāstīja T. Sidorčika. Kā arī 6.oktobrī uzstājās vairāki ārsti, rezidenti un studenti no Latvijas (I. Rītiņa, A. Soha, A. Balcere, E. Jakušonoka, LU 5. kursa studente A. Romanova ar interesantu gadījumu “Kontaktdermatīta gadījums”).

Vadošie Eiropas profesori J. Szepietowski (Polija), C. Zoubulis (Vācija), C. Mussini (Itālija), M. Domeika (Zviedrija), S. Caplinskas (Lietuva), S. Valiukeviciene (Lietuva), K. Kingo (Igaunija) un citi prezentēja interesantas lekcijas par jaunāko ādas slimību diagnostikā un terapijā. Profesors P. Kohl (Vācija) uzstājās ar 5 interesantiem pacientu gadījumiem.

Kongresa organizatori bija parūpējušies arī par interesantu kulturālo programmu, bija iespēja apskatīt ievērojamākās vietas Viļņā – Viļņas Universitāti un Katoļu baznīcas mantojuma muzeju.

Nākošie BADV kongresi notiks 2018. gadā Rīgā, 2019. gadā Tallinā, 2020. gadā Kauņā.